LinkedInYouTubeTwitter

Achter de Hoven

Buurt of wijk
Vegelin
Soort onderneming
Omschrijving

31 juli 2012 hebben we een Energie Coöperatie Achter de Hoven opgericht en hebben wij de missie om met deze onderneming Achter de Hoven de duurzaamste wijk van Fryslân te maken. Inmiddels heeft een onderzoek plaats gehad en houdt EC Achter de Hoven 15 oktober een energieinformatiemiddag en avond en op 27 oktober een energiemarkt. We hopen daar zo snel mogelijk panelen te leggen en andere besparingsactiviteiten uit te voeren.

Wijk ontwikkelingsmaatschappij: doel om op verschillende terreinen met betrokken wijkbewoners ondernemingen te starten zoals rondom ‘eetbare stad’, rondom zorg, rondom educatie, misschien een stadscamping te starten een multifunctioneel centrum te exploiteren ( van de Gemeente over te nemen). We laten regelmatig onze fantasie even gaan: waar kunnen we geld verdienen voor onze wijkbewoners ( liever zij zelf) en waar kunnen we profit omzetten in voorzieningen, ons niet afhankelijk op te stellen naar de Gemeente maar de Gemeente zien in een andere rol ( steunen, op arbeiden) . Het zit allemaal in de kinderschoenen moet nog van start gaan, maar er is belangstelling voor deze aanpak dus gaan we in het tempo van onze wijkbewoners op signaal van problemen die er liggen en die zij ervaren stap voor stap verder. 

platform@achterdehoven.nl

Jaar in gebruikname
Straat
Achter de Hoven
Plaats
Leeuwarden
Geocode
POINT (5.807657 53.19643)
Postcode
8933 AK